Uudised

KÜSK toetab projekti Generaadio MTÜ arenguhüpe 2017/18

Projekti periood: 01.04.2017-30.04.2018

Eesmärk: Generaadio MTÜ spetsialiseerunud juhatus ja palgatav töötaja on käivitanud rutiinse tööprotsessiga veebiraadio, mille originaalprogramm ja ühiskondlik töö on mõjukad kõigile Generaadio sisemistele ja välimistele sihtgruppidele, sh saatetoimetajad, kuulajad, kohalikud kogukonnad, poliitikaloojad, kultuurivaldkonnas tegutsejad, kultuuritarbijad.

Toetussumma: 8 548,52€

Projekti rahastab siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

KYSK-Sisemin_logo_KodYhisk_toetuseks

Generaadio III Sünnipäev

Hea sõber!

Oled oodatud 4. veebruaril kell 22.00 minu 3. sünnipäevapeole
Genialistide Klubisse. Üles astuvad muusikud ansamblitest Sattiva, Eschatos ja Howling Sky, lisaks hoiavad peo lõbusana mitmed Generaadio DJ-d.

Chekka siit: https://www.facebook.com/events/1080601182063276/

Sattiva on trio heast, halvast ja koledast. Sattivalt tuleb oodata ootamatut. Nad on kolm tüüpi, kes ei taha kastis püsida. Nende esimene live – Gorõ Lana soojendamine – oli toores kahemehe funk-impro. Pärast kolmanda tegelase liitumist on asjad edasi jõudnud doomi, trapi ja jungle’i radadeni. Piirid on selleks, et neid lõhkuda.

Eschatos on eksperimentaalne black metal bänd Riiast, kes on kogunud tuntust oma värvikate kontsertidega. Kollektiiv alustas oma tegevust 2012. aastal ning nad on produtseerinud, salvetanud ja välja andnud kaks albumit: Hierophanies (2013) ja The Grand Noir (2015). Eschatos toob värsket verd black metal žanri, sulatades muusikaks kaose ja meloodia.
https://eschatoslv.bandcamp.com/

Howling Sky toob Pärnust kaasa päikest, jalustrabavat energiat ja samuti oma tuliuue debüütalbumi “MV”, millelt kostuvad
laulud panevad kaasa elama ka kõige külmema publiku. Howling Sky on tegutsenud nüüdseks üle kahe aasta, mille käigus on rikutud palju kõrvatrumme, trummipulki ja pensionäride tujusid, kuid bändi hoog ning loomistahe ei näita märkigi vaibumisest.

Plaadimuusikaga kostitavad DJ Kristi Steel (feelgood disco, house & ambient), Myrone (hip-hop ja house), Mütt (techno), Volume None (dnb) feat MC Daf ja Ott Kitt (techno).

Sünnipäevakingi tegemisega ära pead vaeva, võta lihtsalt kaasa rõõmus tuju ja sobivalt sularaha pileti tarvis:
facebooki attendiga kuni südaööni 4€, muidu 6€.

Kohtumiseni!
Sinu Generaadio

www.generaadio.ee

PS: Kuna sünnipäevad on nii toredad, siis tegeleme tähistamisega tegelikult kogu nädala. Mis ja kuidas? Varsti saad teada!

Generaadio III sünnipäevanädal

Tere kõik Generaadio kuulajad!

Vaikselt ongi kätte jõudnud nädal, kus Generaadio eeter on nagu igal teisel raadiol. Esmaspäeval 30. Jaanuaril alustame me hommikul kell 7:00 ja nii terve nädala. Saatekava on tihe ja sellega saab tutvuda siin:
https://generaadio.ee/saatekava/

Me lisasime generaadio pleirile ka chati, kus kõik saavad reaalajas saatejuhtidega suhelda:
https://generaadio.ee/pleier/

Androidi omanikud saavad siit endale laadida alla Generaadio äppi:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.generaadio.tafka.generaadio&hl=en

Kogu nädal lõppeb vinge peoga Genjalistide klubis:
https://www.facebook.com/events/1080601182063276/

Kui sa soovida saada tasuta peo pileteid siis kuula meie saateid ja jälgi Generaadio Facebooki. Iga päev loosime välja kaks piletit kahele.
Lisaks kutsume kõiki kuulajaid meid toetama:
https://generaadio.ee/toeta-meid/

Generaadio Positivus festivalil

Sel suvel on Generaadio võtnud ette midagi suuremat. Oleme võtnud nõuks kajastada sellist baltimaade suurimat muusikafesrivali nagu Positivus.
Festival toimub 17.-19. juulini Lätis Salacgrivas.

Must Kasti kõlli võistlus

Kui keegi veel mäletab siis 27. märtsil toimus Musta Kasti teine sünnipäevapidu (https://www.facebook.com/events/1696563557264345/)

Generaadio oli kohal ja korraldas workshopi raames külastajtele kõlli tegemis konkursi. Nüüd on aeg kõllid üle kuulata ja nende seast valida välja see kõige õnnestunum. Nii nagu kombeks on saanud premeerime ka kõige tublimaid Provintsi Punk’i kalendritega.

1) Trauma Auricular

2) Tõe monpol nr.1

3) Polüloog

4) Kaks kaptenit

5) Külapood

6) Tõe monopol nr.2

7) Provintsi Punk

Enda lemmik kõllile saad hääle anda siin:
Hääletus

 

 

Algas Generaadio kolmas aastaring

Rõõm on teatada, et algas Generaadio kolmas aastaring. Selle tähistamiseks on kõik kuulajad ja huvilised oodatud osa võtma, reedel 12. veebruaril, Genialistide klubis toimuvale Generaadio sünnipäevapeole. Sünnipäev toimub kahel korrusel. Alumisel korrusel mängivad Generaadio saatejuhid õhtu otsa erinevaid variatsioone tantsumuusikast. Teisel korrusel astuvad üles: debora luha, Crystal Cloisters, St Cheatersburg ning peale bände DJ-d Volume None ja Tetragrammafon.

Debora luha on bänd, mida peab live’s nägema. Soundcloudis kõlav demo lõhnab nagu eelmisel kümnendil Eestit hullutanud Geinalistid, kuid laivis see jääbki ainult lõhnaks. Tänasel päeval on bändi indie sound saanud annuse grunget veeni ja kui sinna lisada kvaliteet, millega debora luha seda kõike esitab, siis on tegemist kustumatu elamusega.

Tartu suitsurocki punt Crystal Cloisters ei vaja vist ühegi melomaani jaoks tutvustamist. Bändi eestvedajaks on Aprillikivi festivalikorraldaja ja Provintsi Punk saatejuht Karlis Kastaneeda. Crystal Cloisters andis sügisel välja teise albumi “Thought Zero”, mis jõudis vaatamata lühikesele ajale mitmesse aasta plaadi edetabelisse.

St Cheatersburg on Eesti muusikamaastikul võtnud post-pungi koorma kandmise. Bänd, mille puhul on visuaalne kogemus sama oluline, kui heliline on aasta aastalt tõestanud, et tegemist on Eesti selle kümnendi ühe ainulaadsema kunstiprojektiga.

Lisaks suurele sünnipäevapeole saame tuua rõõmusõnumeid ka raadioprogrammi koha pealt. Sellel kalendriaastal on Generaadio eetrisse jõudnud juba neli täiesti uut saadet: Levitatsioon, Olukorrast konnatiigis, Trauma Auricular ja Tõe Monopol.

Nädalavahetuse tantsuvööndi saade Levitatsioon ei kanna ilmaasjata kunagise Tartu drum´n´bassi pidudesarja nime. Levitatsiooni saatejuht Uku või siis DJ Volume None toob iga nädal kuuajateni ainulaadseid mikse Eesti elektroonilise klubimuusika undergroundist. Levitatsioon on eetris igal reedel kella kümnest õhtul kuni südaööni.

Olukorrast konnatiigis on poliitkommentaari saade, mis toob Generaadio eetrisse kvaliteeti  ja spetsialistide arvamusi Eesti elu kitsaskohtadest. Saate üks eestvedajatest Märt Põder on tuntud infovabaduse eest võitleja. Lisaks liitus saate meeskonnaga ka kakskümmend seitse aastat Eesti Rahvusringhäälingus töötanud Ago Gaškov. Olukorrast konnatiigis on eetris igal neljapäeval kell 20:00.

Trauma Auricular on saade kõikidele ekstreem-metali ja -punki austajatele. Saatejuht Billy hoiatab juba eos ette, et kuulmiskahjustusi saate kuulajatele ei korvata. Trauma Auricular rikub kuulajate kõrvu iga kuu viimasel teisipäeval kell 21:00

Kolmapäeviti kell 20:00 kõlab Generaadios Tõe monopol, mis hea maitse piire riivates üritab lahti seletada kõik selle, mis meid Eestis ümbritseb.

Programmilistest muudatustest tasub veel tähele panna seda, et legendaarne spordisaade Barankad on nüüd eetris igal esmapäeval 19:00, seega ei aegu nädalavahetuse spordisündmused.

Lähitulevikus tasub Generaadio tegemistel kindlasti silm peal hoida, kuna tulemas on veel palju uusi saateid. Tänasel päeval töötab juhatus selle nimel, et me saaksime enda kuulajatele pakkuda kolmkümmend tundi nädalas originaalprogrammi. Lisaks sellele on meie fonoteek saanud uue väljanägemise ja me pakume kuuajatele väga esindusliku alternatiivmuusika programmi.

Generaadio peatoimetaja
Raik Sõster

Provintsi Punk aktikalender 2016

Provintsi Punk kalender 2016

Rõõm on teatada, et Generaadio ühe ägedama saatesarja Provintsi Punk tegijad kogusid head ideed kokku, heitsid riided seljast ning üllatavad varsti ilmuva 2016. aasta aktikalendriga. Kolmeteistkümnest fotost koosnev kalender kannab endas Provintsi Pungi vaimu ning lisaks visuaalse ilu pakkumisele suunavad kalendri autorid mõtted erinevatele häirivatele ühiskonnatahkudele.
Ideed muutis reaalsuseks fotograaf Alan Proosa.

Kalender maksab 12 eurot, ette tellimisel 10 eurot. Tellimiseks saada kiri kalender[ät]generaadio.ee ning kanna raha Generaadio LHV kontole EE897700771001774826. Kui sul ei ole võimalik kalendrit Tartust kätte saada, võime selle ka postiga saata. Siis lisandub hinnale aga saatmiskulu 2,10 eurot.

DRAAMA 2015

Tartus leiab 7.-13. septembrini aset Eesti Teatri Festival Draama 2015, mille melul ja elul hoiab pulssi ka kogukondade internetiraadio Generaadio.

Paljudest põnevatest lavastustest ning etteastetest saab lähemalt kuulda Generaadio vahendusel esmaspäevast kuni pühapäevani kestvas Draama festivali erisaates, mille reporterid Anu Sildnik ja Sven Paulus korjavad muljeid nii lavastajatelt, näitlejatelt, kriitikutelt kui ka teatripublikult.

Igaõhtune 15 minuti pikkune erisaade jõuab kuulajateni kell 18.45, kordused järgmisel päeval kell 14.00.