Tagasivaade esimesele eetrihooajale

Siit postitusest leiad ka kuulajate tagasiside ankeedi.

Generaadio esimene eetrihooaeg hakkab lõpusirgele jõudma. Mullu septembris alustatud idee on võtnud läbi erinevate etappide lõpuks kuju ning vähemalt Facebooki lehe andmetel on meil üle 600 jälgija, kes pidevalt meie saadetega kursis on.

Selles, et raadio praegusel kujul olemas on, mängivad suurt rolli väga paljud inimesed, kes nii kaugelt kui ka lähedalt on Generaadio arengusse oma panuse andnud. Sellest mõttest, et mis see raadio tegemine siis ära ei ole, saime lahti siis, kui olime esimese eetripäeva umbes neljandat korda edasi lükanud. Ilmselt oleks me seda ebakindlusest veelgi hilisemasse aega plaaninud, kuid (tagantjärele mõeldes) õnneks panid “Elusamuse” usinad saatejuhid meid oma päevakajalise saatega fakti ette: see kas läheb eetrisse NÜÜD või mitte kunagi. Ja eeter läks käima!

Edasi veeres kõik lumepallina. Tuli teha uusi saateid pea olematutes tingimustes. Mikrofone oli vaid üks, toolid leidsime Genialistide klubi hämaratest nurgatagustest ja saatetegijaid oli ca kümne ringis. Juba hõigati Generaadio nimi ja idee mitmeski meediakanalis välja ja selle kaudu saime kuulda esimest korda, kas ja kuidas meisse suhtutakse. Lisaks positiivsele tagasisidele küsisid kommenteerijad otsekoheselt: miks on teil niivõrd ebainformatiivne koduleht? Just, selline elementaarne asi oli meil jäänud tööhoos tagaplaanile. Õnneks tuli meile appi disaini- ja programmeerimisstuudio Antenn, kes kõigest kahe nädala, pea olematu eelinfo ning suures koguses magamata öödega tegid valmis sellise kodulehe, millelt praegugi saadete, tegijate ja arhiivi kohta infot leiate. Me ei väsi iial tragisid “antennipoisse” tänamast, aitäh! Lisaks sellele on meid abistanud ka Genialistide klubi. Tagasihoidlik raadioruum on endiselt Magasini 5 majas. Aitäh, Genklubi, et panid tehnika muretsemisele oma suure ja tugeva õla alla!

Pärast veebruari viimasel päeval korraldatud Generaadio avamispidu on meile juurde tulnud mitmeid töökaid saatejuhte ja loodud on ka uusi saateformaate. Aga nagu ikka – mida enam on inimesi, seda enam ka sekeldusi. Nii juhtuski, et laisemad tegijad, kes kokkulepitud ajaks meile oma profiilipilti ja tutvustavat teksti ei saatnud, said väikseks hoitavaks karistuseks kodulehele ka märke. Kas otsib, leiab veebilehelt siiani ühe – noh, ütleme “huvitava” – sisuga lambipirni pildi. Varasemalt kirjutasime juhtumist nii!

Praeguseks hetkeks tundub Generaadio tegemine juba nagu päris.

Hindamatu tähtsusega on aga meie kuulajad, kelle tähelepanu me igal viisil võita püüame. Oleme saanud üksikuid soovitusi, tähelepanekuid ja näpunäiteid nii ühest kui ka teisest nurgast. Sellegi poolest ei ole meil veel silme ees terviklikku pilti sellest, mida teie, meie kuulajad, raadiost arvate.

Selmet mitte lihtsalt üle mõelda ning jalgratast leiutada, võtsime nõuks teilt küsida, kuidas meisse suhtute, kas ja mida kuulate. Koostasime selleks küsitluse, mis asub siin. Loodame siiralt, et leiate selle täimiseks pisut aega ja hulganisti ausust.

Kõik see jutt ei tähenda muidugi seda, et eeter suvel täiesti tummaks jääb: anname lähipäevadel teada, milliste saadete rütmis te oma suve veeta saate. Lõpetuseks ka väga hea uudis – ARHIIV on tublisti täienenud.

Kuulmiseni!