Triangel

Triangel #16 13.05.2015

L-sõna

Selle nädala saate teemaks on L täht LGBT akronüümist ehk siis lesbid. Käsitletakse erinevaid teemasid alates lesbide kohtlemisest LGBT kommuunis, inimeste arvamusest lesbide kohta, gei meeste ja lesbide kohtlemise erinevused ja sarnasused ning kuidas feminism on sellega seotud. Loomulikult mängime ka head muusikat ja jätame ruumi arutamiseks oma kodudes.

Triangel #15 22.04.2015

Karused jutud

Sel nädalal kiikame karude põnevasse maailma! Räägime karudest kui ühest homo/bimeeste subkultuurist, mis kätkeb endas nii kontrahomokultuuri kui ka homomainstream elemente.

Triangel #14 08.04.2015

Kapiuksed valla!

Kas tulla kapist välja? Astuda ainult ühe jalaga ukse vahelt välja või peita end veel sügavamale? Mis on kapp – on see üldse olemas? Triangel otsib neile küsimustele vastust.

Triangel #13 25.03.2015

Liitlased ja toetajad

LGBTQ inimesed ei seisa ammu üksi. Arusaamine selle kogukonna teemadest on tänapäeval üsna laialt levinud ning asjad lihtsalt ei areneks toetajate ja liitlasteta heteromaailmast. Vestlusringi kutsusime kodanikuaktivisti Gea Kangilaski ja seekordne saade ongi pühendatud kõigile neile, kes mitte ainult ei nooguta tasa taustal, vaid on selge kõva häälega oma toetust LGBT õigustele ka väljendanud.

Triangel #12 11.03.2015

Pride muusika.

Üle maakera on LGBT kogukonna üheks tuntuimaks ürituseks Pride festivalid. Mis muusika neil kõlab? Teeme väikese tutvustuse läbilõike kujul uutest ja vanadest hittidest.

Triangel #11 25.02.2015

Bi- ja pan-seksuaalsus

Võtame luubi alla taas ühe konkreetse tähe LGBT-st ehk milline on B laiem tähendus ning taust. Sekka tuntud bi/pan-seksuaalsete muusikute laule, uudiseid-teateid ja vestlus väliskülalisega Ukrainast.

Triangel #10 11.02.2014

Riigikogu valimised

Rea-valijad LGBT kogukonnast arutavad, mis mõjutavad nende valimisotsuseid, kuhu kaldub stuudios olijate poolehoid. Lisaks kuulame muusikapalasid, mida meie kuulajad soovitasid Vikerruumi peo lõpulugudeks.

Triangel #9 28.01.2015

Party up!

Kuidas ja miks said alguse vikerpeod? Mihkel ja Hanna vestlevad Tartu kõige parema pidudesarja ajaloost. Lisaks peoga peomussi ja kokkuvõte eelmises saates algatatud filmiküsitlusest.

Triangel #8 14.01.2015

LGBT filmid

Seekord on fookuses parimad LGBT filmid läbi aegade (saatetegijate valikul) ning samuti teeme ülevaate, milliseid uusi filme eelmisest aastast võiks ära vaadata. Vahele parimaid lugusid filmimuusikast. Saates on taas ka külaline kaugelt maalt.