Tartu Songwriters Club LIVE

Tartu Songwriters Club LIVE #7 18.04.2015

jonzip

Jonzip McNeill | Andres Roots

JONZIP McNEILL, lead singer and rhythm guitarist with 70’s punk band, The Zips (www.thezips.co.uk), recently struck out on his own, with a foray into the world of Folk/Punk/Protest, armed only with some sharp words and a battered, acoustic guitar. Now, with over forty years of songwriting under his belt, this side-project, has resulted in the recording of his debut solo ep, A Hard Rain At Sunshine Corner, on The Zips’ own record label, Tenement Toons. The 4 songs, recorded with the help of Smiley Barnard and Pablo Cook of the late, Joe Strummer’s band, The Mescaleros, range from the folky, anti-war ballad, 1919 (Battle of George Square), to the almost world-music flavoured, Left Of Your Rights, via the Bo Diddly-goes-punk of Wrong Door Raid, and the more mainstream, pop-punk of Kill Your Darlings. In this so-called, nanny-state, the sleeve should surely carry a safety warning – Beware of Eclectic Shock!
Jonzip – lend him your ears at your peril, you might not get them back!

ANDRES ROOTS on Tartu slaidkitarrist ja laululooja. Eri ansamblitega läbi sõitnud suurema osa Euroopast ja jämminud nii Honeyboy Edwardsi kui Tuomari Nurmioga, tema muusika on kõlanud nii Peeter Simmi filmides kui viie mandri raadioeetris. Üksinda näeb teda aga laval harva – 16. aprillil Tartu Songwriters Clubis on üks selline kord.

Tartu Songwriters Club LIVE erisaade #6 18.04.2015

pilt

Tagasivaade viiele esimesele kontserdile

Generaadio on tänaseks päevaks oma ajalugu viiekordistanud. Oleme Supilinna Kikerkohvikust viis järjestikku neljapäeva Tartu Songwriters Clubi kontserte üle kandnud ning aeg oleks vaadata neile päevile ka natukene tagasi. Saatejuht Anu Sildnikuga on stuudios koos ka ürituse korraldaja Juhani Jaeger. Koos kuulatakse veel kord üle parimad hetked ning uuritakse, mida kujutab endast tegelikult Tartu Songwriters Club ning kuidas on see seotud jube mõne nädala pärast toimuva Mailauluga.

Tartu Songwriters Club LIVE #5 09.04.2015

silversepp

Silver Sepp | Henri Maalmann

SILVER SEPP on trubaduur ja fantasist, kelle loomingu hulgas hulguvad rannahääled, eksistentsiaalsed mõttemõlgutused ja leiutajalikud pillid.

Henri Maalmann on Hugo Treffneri Gümnaasiumi abiturient, kes on laule kirjutanud seitsmendast klassist saati. Muusika on Henri jaoks võimalus läbi emotsioonide oma sisemise minaga üheks saada ning annab lootuse mõista paremini armastust ja loodust, millest ta inspiratsiooni ammutab. Kontserdil kõlab läbilõige Henri elust ja kogemustest viimase viie aasta jooksul.

Tartu Songwriters Club LIVE #4 02.04.2015

stelolle

Sten-Olle Moldau | Martina Telgmaa

STEN-OLLE MOLDAU on Eesti indie-skene pikaaegne liige läbi selliste kollektiivide nagu Mamm, Mari Pokineni bänd ja Malena, kes on nüüd võtnud kätte täiesti üksinda muusika kirjutamise ülesande. 2-aastase kirjutamise ja salvestamise tulemusena ilmus 2014. aasta lõpus tema esimene sooloalbum “Kuul on baas”, mille esimene tiraaž on nüüdseks läbi müüdud ja ootab uut trükki. Plaat on saanud laialdast leviaega R2’s ja lekib vaikselt ka teistesse Eesti raadiokanalitesse.
Laulukirjutate klubisse tuleb Sten üksi, akustilise kitarri ja kõikide oma lugudega.

MARTINA TELGMAA hobiks on laulude kirjutamine, kuigi endasõnul mitte kauaaegne. Esimesed loomingulised puhangud ilmusid 2013. aastal. Tema laulud sünnivad tavaliselt improviseerides. Veel tegeleb ta laulmisest rohkem teatriga.

Tartu Songwriters Club LIVE #3 26.03.2015

songjohanson

Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas | Frederik Küüts

JAAK JOHANSON & KRISTA CITRA JOONAS ei vaja ilmselt tutvustamist. Enda kohta ütlevad nad nii palju, et “… laulud ja lood viimastest aegadest … esmastest asssjadest …”
FREDERIK KÜÜTS & JOHANNES ERISTE on kaks väga head sõpra ja isehakanud muusikut Pärnumaalt. Koos on nad leidnud muusika näol ühise keele ja on koos esinenud Frederiku kirjutatud muusikat, esitades mitu-mitukümmend toredat esinemist. Mängitavas muusikastiilis on põimunud indie-, pop-, blues- ning jazzmuusika. Huvitav, kuid siiski kergesti kuulatav, jättes ruumi improvisatsioonile ja kuulajale mõtlemiseks. Enamik lugusid inglise keeles, mõned eestikeelsed. Kirjutatud tekstidest saab kuulaja teha omi järeldusi.
Frederik Küüts – kitarr ja laul
Johannes Eriste – perkussioon

Saatejuht Reet Margus

Tartu Songwriters Club LIVE #2 19.03.2015

songleivo

Tehniliste probleemide tõttu on kontserdi algusest ca 12 minutit salvestamata. Generaadio vabandab ebamugavuste pärast.

Seekordset live-kontserti saadavad Kairi Leivo ja Francesco Orsi.

KAIRI LEIVO on laulja, kelle laulud sünnivad teel olles. Olgu see siis teekond ühelt maalt teise või ühest eluhetkest teise. Kontserdil tulevad esitusele Kairi seatud ja loodud laulud ja loomulikult ei puudu ka muhedad jutud. Mõned laulud on ammutanud inspiratsiooni vanadest regilauludest ja esivanemate traditsiooni tarkusest, neis on nii igatsust kui ka hetkes elamise rõõmu. Vahel saavad vanad regilaulud Kairi seades ka hoopis uuemad viisid ja hakkavad gruuvima koos Kaur Einasto kitarriga. Iga laulmine on ainulaadne hetk, seega on Kairile väga oluline, et ka kuulajad saaksid lugudele anda oma kõlasid ja osaleda. Kontserdil saab kaasa laulda, mõelda ja ümiseda. Kairi Leivo laulab lisaks veel ansamblites Laudaukse kääksutajad ja Naised köögis.

FRANCESCO ORSI is a philosopher, a musician, a songwriter, and sometimes a singer too. He does not often perform his own songs, and secretly wishes some good singer will make them famous. His songs try to tell little stories, fragments of the life of people not too different from him. His music, always the first inspiration, is much more sincere than whatever words accompany it.

Kontsert kestab ca 2 ja pool tundi ning toimub Supilinna Kikerkohvikus. Generaadiol on au ja rõõm seesugust kontserti üle kanda, sest antud juhul saavad autoriloomele kaasa elada kõik üle terve maailma.

Saatejuht Anu Sildnik.

Tartu Songwriters Club LIVE #1 12.03.2015

TAULID2

Generaadio alustab täna oma esimest korda otseülekannet väljaspool stuudiot Supilinna Kikerkohvikust. Tartu Songwriter’s Club koondab endast üritustesarja, kus keskendutakse autoriloomele. Igal neljapäeval antakse kontsert Kikerkohvikus ning Generaadiol on au pokkuda üritusi otseülekandes. Esimeses saates keskendume Anu ja Triinu Taulile ning Artur Nagelile.

ANU & TRIINU TAUL on Mulgimaalt pärit õed, kes kirjutavad omi laule, laulavad rahvalaule, mängivad erinevaid rahvapille ja peale koos laulmise tegutsevad ja on tegutsenud veel erinevates muusikalistes projektides.
Rahvamuusika traditsioon ulatub nende peres mitme põlvkonna taha. Õed omavad tugevat sitet looduse, oma juurte ja juurtemuusikaga. Nende muusika ja laulud sünnivad loodusest, armastusest, inimeste olemusest ja millestki, mida me tavameeltega ei taju.
Kontserdil saab kuulda kitarri saatel õdede uuemat ja vanemat omaloomingut ja kuulda ka mõningaid rahvapille.

ARTUR NAGEL on lihtne Lõuna-Eesti mees, kellel on kuhjunud sahtlisse palju luuletusi ja laule ning nüüd otsivad nad ka väljapääsu, et endast rääkida rahvale.
Väga ei oska Artur endast kõnelda, aga eks kontserdil saab rahvas ise aimu, kes on Artur ja millest räägivad tema laulud. Ülekanne kestab ca 2 tundi ja 15 minutit.