Tallinn Music Week 2015

Tutvustus

Tallinn Music Week raames toovad Generaadio saatejuhid Anu Sildnik ja Sven Paulus teieni põnevaimad hetked ning intervjuud otse festivalilt.

Tallinn Music Week (TMW) on Baltikumi ja Põhjamaade suurim uue muusika festival ja muusikatööstuse konverents. Siin kohtuvad publik, artistid ja muusikatööstuse professionaalid, tuule saavad tiibadesse värsked talendid ning Eesti artistidele luuakse eeldused olla osa kirjust rahvusvahelisest muusikamaailmast.

Tallinn Music Week 2015 toimub 25.-29. märtsil. Klubides ja kontserdisaalides astuvad lavadele üle 200 andeka kohaliku ja välismaise artisti, pakkudes muusikalisi elamusi igale maitsele popist jazzi ja raskerokist klassikalise muusikani. Kontsertidele ootame üle 20 000 muusikasõbra Eestist, Lätist, Soomest ja Venemaalt. Uut ja lootustandvat talenti on neil õhtuil lisaks publikule tähelepanelikult vaatamas ka 800 muusikaettevõtjat ja -organisatsioonide esindajat üle maailma.

2015. aastal juba seitsmendat korda toimuv Tallinn Music Week on kujunenud Lääne- ja Ida-Euroopa muusikakogukondade olulisimaks kohtumispaigaks. Festivali potentsiaali rahvusvahelise kultuuriturismi sihtpunktina tunnustasid 2014. aasta sügisel ka Suurbritannia juhtivad ajalehed Guardian ja Observer. Oktoobri lõpus avaldas Guardian artikli „Top 10 muusikafestivali talvepuhkusteks“, soovitades Euroopa, Aasia ja Austraalia tuntud muusika- ja kunstifestivalide kõrval ühe reisisihina ka Tallinn Music Weeki. Antud nimestiku põhjal koostas Guardiani pühapäevaväljaaanne Observer omakorda valiku „Viis parimat talvefestivali maailmas“, kuhu pääsesid kaks Euroopa muusikasündmust (Trans Musicales Prantsusmaal ja Tallinn Music Week Eestis), millest vaid TMW esindas talendifestivali formaati.