Prima Vista

Kirjanduspõllul #38 07.05.2015

Generaadio saade “Kirjanduspõllul” on sama hästi kui kirjandusfestival Prima Vista lainel. Mõtestame lahti, mida tähendab erinevate inimeste jaoks Prima Vista ja sellega seonduv. Peaasjalikult läheneme võhikutele, sest tänavune hüüdlause “Metsik sõna” lausa embab kuu pealt kukkunuid. Mõistagi toetame neid, valgustades heatahtlikult tänavuse festivali hämaraid tagamaid.

Prima Vista #4 11.05.2015

“Echo is a capricious being, whose caprices are not easily divined.”
– Rodolphe Radau

Sarah Angliss – Euroopa folkloorist, vanaaegsetest masinatest ning helist kultuuris ja looduses innustuv briti kultuuriloolane, muusik ja helilooja – esines 6. mail Prima Vista raames Tartu Elektriteatris. Generaadio toob kuulajateni killukese tema loengust “Mees kes ostis kaja” ning kontserdist koos Stephen Hiscockiga, kus muusikud lõid helikeskkonna Briti Filmiinstituudist pärinevatele gootilistele ja ulmelistele lühifilmidele.

Saade on inglise keeles.

Prima Vista #2 06.05.2015

Lindude laul mind äratas üles

5. mail toimunud kirjandusliku teisipäeva salvestus. Mall Hiiemäe tutvustab lindudega seotud rahvapärimust, endeid, seotust aastaaegadega, linde kui mütoloogilisi olendeid. Veljo Runnel räägib lindude elust-olust looduses. Loeng on illustreeritud helinäidetega.

Aja rahutused #21 05.05.2015

Kirjandust on mujal ka?

Prima Vista erisaates püstitame provokatiivse küsimuse: kas Eesti kirjandus on olemas? Vaadates meie kirjanduslukku, jääb loomeraskus paratamatult Taaralinnale. Meie suuremad ja väiksemad nimed on kas siin kirjutanud või siin õppinud, siin kujunenud. Tartu roll Eesti kirjanduses on meeletu. Või natuke ületähtsustatud? Illustreerivate elulookarniiside ja näitebeseedega seda vaatlemegi.

Provintsi punk #31 04.05.2015

Tähistame algavat Prima Vistat. Saate külaliseks on hetke kõige kuumem nimi Tartu kirjandusmaastikul. Räägime uutest tuultes ja vanadest klassikutest. Kuulame ka muusikat, mida me seostame kirjandusega.

Prima Vista #1 04.05.2015

Prima Vista sissejuhatavas saates räägime festivali programmijuhi Marja Undi ja festivali patrooni Valdur Mikitaga eelseisvast kirjandusnädalast, mis sirutab oma haarmeid nii Tartus kui Põlvas. Lisaks head muusikat artistidelt, kes Prima Vista raames üles astuvad.

Inspiratsioon #15 23.04.2015

Kirjandusfestival Prima Vista erisaade!

Sel nädalal on saates külas Hanneleele Kaldmaa – Prima Vista ja Tartu Kultuurkapitali kirjanduspreemia „Esimene samm“ laureaat 2015.