Märkame ja räägime

Märkame ja räägime #7 28.02.2018

Oma seitsmendas Märkame ja räägime saates vestleme alkoholismist. Seda karmi ja kurba teemat arutavad ESÜSe liikmed Grete Maria ja Karola-Sandra ning kaastudeng Kristel Birgit. Räägime mõned isiklikud lood, juurdleme, miks meil eestlastel alkoholiga nii suur sõprus on ja proovime leida lahendusi, sekka veidi statistikat. Loomulikult anname abivajajatele ka paar nõuannet, kuhu probleemi lahendamiseks pöörduda.

Märkame ja räägime #5 27.12.2017

Meie viiendas Märkame ja räägime saates on stuudios Brigitta, Helmer ja Kaisa ning räägime sel korral vabatahtlikkusest. Miks vabatahtlikuks üldse minna ja kuidas vabatahtlikuna sotsiaalvaldkonnas oma panus anda? Brigitta käis külas ka MTÜ Mondol ning rääkis vabatahtlike kaasamisest Riina Kuusik-Rajasaarega. Loodame, et saade inspireerib sindki mõnes meelepärases projektis või organisatsioonis vabatahtlikuna panustama! #uusaastalubadusedteoks

Märkame ja räägime #4 29.11.2017

Oma seekordses raadiosaates “Märkame ja räägime” võtame veidi kergemalt, mängime rohkem muusikat, kuid loodame, et mõtlete meiega sellegipoolest kaasa, sest arutleme Võsapetsi ja ka teiste sotsiaalseid probleeme käsitlevate telesaadete üle. Kui eetiline see on, et inimeste muredest tehakse show ja Võsapetsi puhul isegi meelelahutus? Kuidas peaks sotsiaalsetest probleemidest teles rääkima?

Pikemalt räägime kahest Võsapetsi saatelõigust. Mälu värskendamiseks saad need üle vaadata järgnevatelt linkidelt.
Saarepeedi inimesed: https://www.youtube.com/watch?v=PVxpfU1X5yc
Tiit ja Teet: https://www.youtube.com/watch?v=7Bo-_K3fupg&t=14s

http://arhiiv.generaadio.ee/

Märkame ja räägime #3 25.10.2017

Oma kolmandas saates räägime psüühikahäiretest ning sellest, kuidas ühiskond nendega toime tuleb või ei tule. Oluline on näha inimest ja mitte panna liigselt rõhku tema haigusele – see on vaid üks osa temast. Oma loo elust psüühikahäirega räägivad Mart ja Liisa. Kuulamas-küsimas on Kelli ja Kaisa.

Märkame ja räägime #2 27.09.2017

Teises saates räägivad Eesti Sotsiaaltöö Üliõpilaste Seltsi liikmed Keit, Jakob, Kelli ja Laura narkomaaniast. Arutleme, kas narkomaania on haigus, ja kuidas aidata neid, kes on selle küüsi langenud. Kuulame, mida arvab tavaline tartlane narkosõltuvusest. Samuti räägime endise sõltlasega, kes paneb kõigile südamele, et me ei annaks alla ega kannaks maha neid, kes on narkootikumidest sõltuvusse jäänud.

Märkame ja räägime #1 30.08.2017

Oma esimeses saates räägivad Eesti Sotsiaaltöö Üliõpilaste Seltsi liikmed Kelli, Brigitta, Helmer ja Kaisa märkamisest üldisemalt. Arutame, mis paneb inimese märkama ja mida me ise oleme tähele pannud. Keit ja Kaisa küsivad tartlastelt tänaval, mis neile (sotsiaalvaldkonnas) silma on jäänud.