Ladyfest Tallinn

Ladyfest Tallinn #4 06.03.2015

Kõik me õpime juba koolis, et Eestis on võimsad naisluuletajad eesotsas Koidula, Underi ja Alveriga. Tugev naisluuletraditsioon ja teadmine, et oma nais-Tammsaaret meil pole, on loonud mulje, et eesti naine oskab edukalt küll värsse luua, ent proosa-asja ajamine nõuab mehekätt. Selle eksiarvamuse kummutamiseks loevad kirjandusõhtul oma tekste ette ja vastavad publiku küsimustele just naisprosaistid. Kuna LadyFesti fookuses on naiskultuur, on kirjanike tekstilõikude teemaks “Naine ja naine”.
Esitavad: Mudlum, Kätlin Kaldmaa, Linda-Mari Väli, Maarja Kangro, Eeva Park.

Saates kõlanud muusika:
Tiiu Kiik – Tuul ja kristallid
Lush – Ladykillers
Pony Up! – Shut Up and Kiss me
Soap & Skin – Cradlesong
Ultra Orange & Emmanuelle – Touch My Shadow
Robots in Disguise – DIY

Ladyfest Tallinn #3 04.03.2015

Maarja Kangro ja feministlikud teosed.

Kolmas erisaade koostöös Ladyfest Tallinnaga, kus kirjanik Maarja Kangro räägib feministlikest teostest ja oma loomingust. Saade on salvestatud 2. märtsil algaja feministi raamaturiiuli avamisel Solarise Apollos.

Saates kõlanud muusika:
Amanda Palmer feat The Young Punx – Map of Tasmania
vonsuck – intro+arabella

Ladyfest Tallinn #2 02.03.2015

We support lesbian divorce

Ladyfest Tallinn teine erisaade salvestus 7. jaanuaril Nancy Nakamura Ideederiiulis toimunud arutelust “We support lesbian divorce!” ehk queer-feministlik normikriitika.
Oodatud ja vihatud kooseluseaduse vastuvõtmine on märk sellest, et homoseksuaalsete suhete ühiskondlikust tunnustamisest on saamas uus normaalsus. Kuid keda sellesse uude normaalsusesse lubatakse ja keda mitte? Milliseid ühiskondlikke norme seadus taastoodab ja milliseid õõnestab? Mis saab siis, kui ei taha kooselluda kahekesi, vaid kolmekesi, ja kas eksisteerivad nn õiged ja valed homod? Kas ja kuidas on kõigesse sellesse segatud riigitruudus, liberaalsus ja konservatiivsus ning erakondlik mainekujundus?
Neil teemadel vestlevad kunstiteadlane Airi Triisberg ning Indoneesia sooküsimust uuriv antropoloog Terje Toomistu. Vestlust veab Brigitta Davidjants.

Saates kõlanud muusika:
Kroffork – The Endless Laughter of Rats
Hello Killu – Dum Dum
Ebakõlar – Tuleb keegi
Deathcats – Open Your Mind

Ladyfest Tallinn #1 04.02.2015

Esimene erisaade koostöös Ladyfest Tallinnaga.

Mis on Ladyfest ja mis hakkab toimuma märtsi esimesel nädalal? Mis on ja mis ei ole feminism? Kuidas sai alguse kuulus kommuun “Virginia Woolf sind ei karda”? Generaadio vestles LFT korraldajate Nele, Brigitta, Aeti ja Paulaga Tartu Trükimuuseumis.

Saates kõlanud muusika:
Ebakõlar – Porno
P.I.L.T (Pahan Ilman LinnuT) – Markkinamiesten nainen
Hello Killu – No matter
Tamhiis – Under Thunder
Ninni Forever Band – New Friends