Kunstipoolik

Kunstipoolik #11 27.02.2015

Seekordse saate teemaks on kohaliku (Eesti ja piirkonna) raamatuillustratsiooni hetkeseis. Külla on kutsutud lasteraamatute illustraator ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse kunstiekspert Viive Noor ning kirjanik ja illustraator Piret Raud. Et teemast paremini sotti saada, on küsimuste esitamiseks lisaks Ruudale stuudios külalissaatejuht, kunstiteaduse tudeng Anneliis Lepp.

Kunstipoolik #8 07.11.2014

Intervjuu kultuuriklubi Kelm kuraatori Siim Preimaniga

Hea kuulaja! Pane hästi kõrva taha, sest selles „Kunstipoolikus“ räägitakse kohast, kus on ühtviisi mõnus käia raamatut lugemas, näitust vaatamas, kontserti kuulamas kui ka hea hinnaga jooki maitsmas. See on Kultuuriklubi Kelm, kust on saatesse külla tulnud Siim Preiman, kes vastutab Kelmi kunstiprogrammi eest.

#7 Kunstipoolik 24.10.2014

Intervjuu Tartu Kunstimuuseumi näituste osakonna koordinaatori Hanna-Liis Kondiga.
„Kunstipoolik“ 24. oktoobril jätkab sissevaadet noorte inimeste tegevusse kunstiväljal. Kui eelmisel nädalal vestlesime Sten Ojaveega Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusest, tuleb nüüd juttu Hanna-Liis Kondiga Tartu Kunstimuuseumist. Hanna räägib, mis on TKM-is uut ja põnevat uuest uhkest poest pikkade neljapäevaõhtuteni. Peagi avatakse ka muuseumi aasta suurim näitus – Malle Leisi retrospektiiv! Kordus esmaspäeval kell 14.

Kunstipoolik #6 17.10.2014

Intervjuu KKEKi töötaja Sten Ojaveega
Kuidas saavad Eesti kunstnikud Veneetsia biennaalile? Kuidas said Tõnis Saadoja maalid Narva? Seekord on „Kunstipooliku“ saatejuhid Ruuda Liisa Malin ja Liisa-Helena Lumberg külas Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses (KKEK, www.cca.ee). Juttu tuleb noore kunstiteadlase ja kriitiku Sten Ojaveega, kes räägib Keskuse tähtsast ja toredast tööst ning oma huvist kaasaegse kunsti vastu. Kuuleme ka põnevatest videoõhtutest ja lugemisgrupi üritustest, kus kõik kunstihuvilised osaleda saavad. Saade on salvestatud 15. oktoobril.

Kunstipoolik #5 26.09.2014

„Kunstipoolik“ 26. septembril räägib näitustest. Headest ja veel parematest, huvitavatest ja veel huvitavamatest, neist, mis juba nähtud, ja neist, mis alles ees. Põhirõhk on aktuaalsusel: ennekõike tutvustame näitusi, mis praegu Eestis üleval ja arvustajate sulge krabisemas hoiavad.

Kas seda juba nägid? Meie ka. Veel mitte? Tekitame huvi. Kas ei jõuagi minna? Saad vähemalt meie arvamuse. Teid tervitavad Ruuda Liisa Malin ja Liisa-Helena Lumberg.

Kunstipoolik #4 29.05.2014

Hooaja viimane saade keskendub kunstielu organiseerimisele väljapool linnakeskuseid. Küsimustele vastavad Ethel Hakkaja Kesk-Eesti kunstigaleriist pART, Toomas Aru Luunja Kultuurimaja galeriist “Meie Aja Kangelane” ja Evelyn Müürsepp kunstikeskusest MoKS.

Kunstipoolik #3 15.05.2014

Seekordne saade on vestlusring! Noored kunstnikud Alina Orav, Johan Henrik Pajupuu ja Katarina Meister arutlevad, miks on oluline küsimus, kas kunstiteosele on antud nimi või on jäetud see panemata.