Aja rahutused

Tutvustus

Nagu elektrokardiogramm, lööb ühiskond aega võnkeid, loomishetke lineaarsusest saab lõputult väänlev, purev ja järav sündmuste voog, mille kaduvväikest kildu – Tartut – me vaatlemegi.

“Aja rahutused” on TÜ Ajalooringi peamiselt Tartu ajaloole keskenduv saade. Meid huvitab see, miks on Tartu selline nagu ta on. Millised on tema tänavad, majad tänavatel, inimesed majades ja hetked nende ümber. Sest mäletame mõtet teosest “1984”: “kes kontrollib minevikku, kontrollib olevikku, ja kes kontrollib olevikku, kontrollib tulevikku.” See on Tartu ja me oleme Tartu meie ümber.

Alalised saatejuhid Siim ja Sven armastavad ajalugu, paatost, avaldatud arvamusi, rahvusromantismi, ratsionalismi, head kirjandust, totalitaarset arhitektuuri, Tšaikovskit, õhtumaist kultuuri ja eelkõige – oma kuulajaid.

TÜ Ajalooring on Tartu Ülikooli ajaloo ja arheoloogiainstituudi juures tegutsev erialaselts, mis uurib ja populariseerib ajalugu – korraldab kevad- ja sügisreise, ekskursioone, filmiõhtuid ning palju muud. Ja kõike kõigile, küllaga!