Raadiost

Tutvustus

Generaadio on sõltumatu kogukondade raadio Tartust. Tegemist on ainsa kommertsreklaamivaba raadioga Tartu linnas, mis pakub mõttelaadilt avatud jutusaateid ja ägedat muusikat. Mitmekülgsesse programmi mahuvad saated muusikast, teatrist, poliitikast ning kultuurist laiemalt. Räägime ka kokandusest, loomadest, populaarteadusest, Kultuurikvartali tegemistest ning teeme juttu lahedate tartlaste ja Tartuga seotud inimestega – aga ka mujalt laiast maailmast. Iga saatepäeva ilmestab raadio toimetajate ja kaasaelajate muusikavalik.

Mõte Genialistide klubis tegutsevast raadiost sündis klubi programmijuhi Ahto Külveti peas. Sellest rääkis Ahto Sigrid Saluteele, kes omakorda sattus 2013. aasta augustikuus Uues Õues kokku Kärt Rebasega. Kärt võttis viimaks nõuks raadiole elu sisse puhuda.

Esimene raadiotegelaste koosolek toimus sama aasta septembri alguses ning haudeperiood kestis jaanuar lõpuni. Esimene beeta-versiooni eetripäev toimus 6. veebruaril Elusamuse saatemeeskonna mahitusel. Seda kuupäeva loeme tagantjärele ka oma sünnipäevaks.

Nime osas toimusid mõnenädalased pehmed arutelud ja nimest Genraadio tuletas uue nime – Generaadio – Mariann Tihane. Teda võib nüüd tinglikult nimetada ka Generaadio ristiemaks. Praeguse seisuga kuulub raadio toimetusse ligikaudu 60 inimest, kes panevad vähemal või suuremal määral oma käe raadio toimimisse külge.

MTÜ generaadio järgib vabaühenduste eetikakoodeksit:

Kui sina tahad Generaadios kaasa lüüa (olgu see siis oma saate tegemise või muude lennukate ideede jagamisega), siis kirjuta meie aadressile info[ät]generaadio.ee.

Kuulmiseni!

Uudiskiri

Kui soovid, et sinu e-mailile potsataks igal pühapäeval uue nädala saatekava koos saatetutvustustega, siis täida alljärgnev vorm:
[mc4wp_form]

Kontakt

Asume Tartus Magasini 5, Genialistide Klubi ruumides.

Kirjuta meile ning me kirjutame sulle vastu!

Sinu nimi (kohustuslik)

Sinu e-mail (kohustuslik)

Pealkiri

Sinu sõnum

Kui soovid Generaadiot tehnilise poole pealt abistada, võid teha väikese annetuse meie pangakontole
MTÜ Generaadio, a/a EE727700771001297989 LHV Pank
Selgituseks panna “annetus”.

Või tee annetus meie PayPal kontole

Toetajad