Algas Generaadio kolmas aastaring

Rõõm on teatada, et algas Generaadio kolmas aastaring. Selle tähistamiseks on kõik kuulajad ja huvilised oodatud osa võtma, reedel 12. veebruaril, Genialistide klubis toimuvale Generaadio sünnipäevapeole. Sünnipäev toimub kahel korrusel. Alumisel korrusel mängivad Generaadio saatejuhid õhtu otsa erinevaid variatsioone tantsumuusikast. Teisel korrusel astuvad üles: debora luha, Crystal Cloisters, St Cheatersburg ning peale bände DJ-d Volume None ja Tetragrammafon.

Debora luha on bänd, mida peab live’s nägema. Soundcloudis kõlav demo lõhnab nagu eelmisel kümnendil Eestit hullutanud Geinalistid, kuid laivis see jääbki ainult lõhnaks. Tänasel päeval on bändi indie sound saanud annuse grunget veeni ja kui sinna lisada kvaliteet, millega debora luha seda kõike esitab, siis on tegemist kustumatu elamusega.

Tartu suitsurocki punt Crystal Cloisters ei vaja vist ühegi melomaani jaoks tutvustamist. Bändi eestvedajaks on Aprillikivi festivalikorraldaja ja Provintsi Punk saatejuht Karlis Kastaneeda. Crystal Cloisters andis sügisel välja teise albumi “Thought Zero”, mis jõudis vaatamata lühikesele ajale mitmesse aasta plaadi edetabelisse.

St Cheatersburg on Eesti muusikamaastikul võtnud post-pungi koorma kandmise. Bänd, mille puhul on visuaalne kogemus sama oluline, kui heliline on aasta aastalt tõestanud, et tegemist on Eesti selle kümnendi ühe ainulaadsema kunstiprojektiga.

Lisaks suurele sünnipäevapeole saame tuua rõõmusõnumeid ka raadioprogrammi koha pealt. Sellel kalendriaastal on Generaadio eetrisse jõudnud juba neli täiesti uut saadet: Levitatsioon, Olukorrast konnatiigis, Trauma Auricular ja Tõe Monopol.

Nädalavahetuse tantsuvööndi saade Levitatsioon ei kanna ilmaasjata kunagise Tartu drum´n´bassi pidudesarja nime. Levitatsiooni saatejuht Uku või siis DJ Volume None toob iga nädal kuuajateni ainulaadseid mikse Eesti elektroonilise klubimuusika undergroundist. Levitatsioon on eetris igal reedel kella kümnest õhtul kuni südaööni.

Olukorrast konnatiigis on poliitkommentaari saade, mis toob Generaadio eetrisse kvaliteeti  ja spetsialistide arvamusi Eesti elu kitsaskohtadest. Saate üks eestvedajatest Märt Põder on tuntud infovabaduse eest võitleja. Lisaks liitus saate meeskonnaga ka kakskümmend seitse aastat Eesti Rahvusringhäälingus töötanud Ago Gaškov. Olukorrast konnatiigis on eetris igal neljapäeval kell 20:00.

Trauma Auricular on saade kõikidele ekstreem-metali ja -punki austajatele. Saatejuht Billy hoiatab juba eos ette, et kuulmiskahjustusi saate kuulajatele ei korvata. Trauma Auricular rikub kuulajate kõrvu iga kuu viimasel teisipäeval kell 21:00

Kolmapäeviti kell 20:00 kõlab Generaadios Tõe monopol, mis hea maitse piire riivates üritab lahti seletada kõik selle, mis meid Eestis ümbritseb.

Programmilistest muudatustest tasub veel tähele panna seda, et legendaarne spordisaade Barankad on nüüd eetris igal esmapäeval 19:00, seega ei aegu nädalavahetuse spordisündmused.

Lähitulevikus tasub Generaadio tegemistel kindlasti silm peal hoida, kuna tulemas on veel palju uusi saateid. Tänasel päeval töötab juhatus selle nimel, et me saaksime enda kuulajatele pakkuda kolmkümmend tundi nädalas originaalprogrammi. Lisaks sellele on meie fonoteek saanud uue väljanägemise ja me pakume kuuajatele väga esindusliku alternatiivmuusika programmi.

Generaadio peatoimetaja
Raik Sõster